Krátce: Transavia, SunExpress a Belavia

05.11.2018 - KrátceNizozemská Transavia nově létá od 1. listopadu z Amsterdamu do Bejrútu. Nová linka je provozována dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli letounem Boeing 737. V polovině února 2019 společnost přidá třetí let týdně, který bude operován vždy v úterý. Naposledy měly Amsterdam a Bejrút přímé letecké spojení v srpnu 2016, kdy společnost KLM ukončila své spojení provozované čtyřikrát týdně. Transavia France s úspěchem provozuje od roku 2017 pravidelnou linku do Bejrútu z pařížského letiště Schiphol.

SunExpress - Boeing 737-800 (foto: wiltshirespotter/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Německá Lufthansa s koncem letního letového řádu zastavila lety na lince z Mnichova do Ankary a nově na této trase létá turecký dopravce SunExpress. Zatímco Lufthansa nabízela až jedenáct letů týdně, SunExpress provozuje linku jednou denně letounem Boeing 737-800. Podle německého odborného magazínu FVW nebyl provoz linky pro Lufthansu rentabilní a tak jej převedla na SunExpress, která je jejím společným podnikem s Turkish Airlines.

Zahajovací let linky z Minsku do Kišiněvu byl operován letounem Embraer 195 (foto: Belavia)

Běloruská letecká společnost Belavia otevřela 30. října novou linku z Minsku do Kišiněvu v Moldávii. Nové spojení je provozováno pětkrát týdně letouny Embraer 175 a Canadair CRJ200. První let z Kišiněvu do Minsku využil předseda vlády Moldávie Pavel Filip k cestě na konferenci, jež se konala v běloruské metropoli. Ceny jednosměrných letenek začínají na 83 eurech, zpáteční pak lze pořídit od 153 eur.

Štítky