Krátce: Tayaran Jet, Emirates a Turkish Airlines

25.02.2018 - KrátceTayaran Jet je název nové bulharské charterové letecké společnosti. Nová aerolinie plánuje zahájit provoz v 2. čtvrtletí letošního roku. V pracovních inzerátech zveřejněných na bulharských serverech společnost uvádí, že bude provozovat letouny Boeing 737-300.


(zdroj: tayaranjet.com)

Na mezinarodním letišti Rafíka Haríriho v Bejrútu přistane 29. března 2018 poprvé Airbus A380. Společnost Emirates v tento den letoun nasadí jednorázově na svou pravidelnou linku do libanonské metropole. Emirates spolupracuje s letištěm na testování nezbytné infrastruktury pro provoz A380. Emirates létají do Bejrútu od roku 1991, kdy nasadily na linku třikrát týdně Boeing 727. V současnosti je spojení provozováno třikrát denně letouny Boeing 777.


Přílet zahajovacího letu Turkish Airlines na letišti ve Freetownu (zdroj: A'stvenews Queen/Facebook)

Turkish Airlines zahájily v sobotu pravidelné lety do Sierra Leone. Nová linka z Istanbulu do hlavního města Freetownu je provozována dvakrát týdně s mezipřistáním v Ouagadougou v Burkina Faso letounem Boeing 737-900. Freetown je v pořadí 52. destinací Turkish Airlines na africkém kontinentu. Počet zemí, do kterých pravidelně létá turecký dopravce, se zvýšil s novou linkou na 121.


Slavnostní uvítání zahajovacího letu Turkish Airlines ve Freetownu (Alusine Kamara Jr/Facebook)

Tomáš Hampl


Štítky: