Krátce: Sky Alps, Condor a EgyptAir

07.05.2022 - KrátceItalská regionální společnost Sky Alps bude nově létat sezónní linku z Bolzána na chorvatský ostrov Brač. Linka bude provozována jednou týdně vždy v sobotu od 21. května do 24. září 2022 letounem De Havilland Dash 8-400. Zpáteční letenky s příručním zavazadlem do 8 kilogramů jsou k dispozici od 228 eur (5700 korun), se zapsaným do 15 kilogramů pak od 268 eur (6700 korun). Sky Alps jsou virtuální aerolinií, samotný provoz letadel zajišťuje na svou licenci maltská společnost Luxwing.

Letoun de Havilland Dash 8 Q400 v barvách SkyAlps (foto: Luxwing)

Německá dovolenková aerolinie Condor obnovila v pátek 6. května své lety do New Yorku. Pravidelná linka z Frankfurtu na newyorské letiště J.F. Kennedyho je provozována pětkrát týdně letounem Boeing 767, na jehož palubě jsou k dispozici tři cestovní třídy. Na webu společnosti je možné zakoupit letenky do New Yorku také s odletem z Prahy s přípojným letem Lufthansy do Frankfurtu. Aktuálně jsou k dispozici zpáteční letenky za cenu od necelých 500 eur (12500 korun). V ceně je již zahrnuto zapsané zavazadlo do 23 kilogramů. V letošní letní sezóně bude Condor svými letadly obsluhovat 12 destinací v USA a čtyři v Kanadě. Další informace o letní nabídce letů do Condor do USA.

V dubnu představil Condor nové livery svých letadel (foto: Condor)

EgyptAir po více než dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid-19 obnovil své lety z Káhiry do Bombaje. Linka bude zatím provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 737-800. Jedná se o jedinou přímou osobní linku mezi Egyptem a Indií. Vedle ní provozuje EgyptAir Cargo nákladní lety do Bombaje, které byly obnoveny vloni na jaře.

Boeing 737-800 společnosti EgyptAir (foto: Paul Spijkers/Wikimedia Commons - GFDL)

Témata