Krátce: Ryanair, Azee Air a Sun Air

17.01.2019 - KrátceNízkonákladová společnost Wizz Air otevře dvě nové linky z Memmingemu. Od července bude aerolinie nově létat do Ohridu v Makedonii a albánského hlavního města Tirana. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A320 pro 180 cestujících. S novými linkami bude Wizz Air létat z Memmingemu do 18 destinací zejména ve východní a jihovýchodní Evropě.

Airbus A320 společnosti Wizz Air na letišti v Memmingenu (foto: Markus Winkler, markuswinkler.de, License CC-BY)

Kazašská letecká společnost Azee Air plánuje během února zařadit do své flotily dva nákladní Boeingy 747F. Vloni založená aerolinie má základnu v hlavním městě Almaty a zaměřuje se pouze na nákladní dopravu. V současnosti provozuje dva Iljušiny Il-76.

Sun Air - zahájení linky Friedrichshafen - Hamburg (foto: Flughafen Friedrichshafen)

Dánská regionální aerolinie Sun Air zahájila tento týden pravidelné lety na lince z Friedrichshafenu do Hamburku. Nová linka je provozována v pracovních dnech dvakrát denně a jednou o víkendu letounem Dornier 328JET pro 32 cestujících. Sun Air v současnosti bázuje na letišti ve Friedrichshafenu dva letouny Dornier 328JET. Stroje létají v barvách British Airways, jejímž je společnost franchisovým partnerem. Sun Air dále létá z Friedrichshafenu do Düsseldorfu a na londýnské letiště Gatwick.

Štítky