Krátce: Ryanair, Atlasjet UA a Airblue

20.01.2014 - KrátceNízkonákladová společnost Ryanair ukončí koncem března pravidelné lety mezi Římem a Milánem. Podle italské zpravodajské agentury ANSA je důvodem tohoto rozhodnutí konkurence vysokorychlostní železnice. Z Říma do Milána vypravuje své expresy státní železniční společnost Trenitalia a soukromý dopravce Italo. Doba jízdy je něco málo přes tři minuty a patnáct minut. Dostatek spojů během dne a rovněž pohodlí za přiměřenou cenu vedou k tomu, že provoz linky z římského letiště Ciampino do Milána-Bergama není ekonomický.

Atlasjet UA - Airbus A320
První Airbus A320 v barvách nové ukrajinské společnosti Atlasjet UA (foto: FlyingAnts)

Turecká letecká společnost Atlasjet zákládá na Ukrajině dceřinou aerolinii Atlasjet UA. Ta v současnosti prochází procesem certifikace ze strany ukrajinských úřadů. V anglickém Norwichi byl připraven první Airbus A320 pro novou společnost. Letoun nese tradiční barvy mateřské společnosti, přičemž nápis Atlasjet na trupu letadla je doplněn o písmena UA. Atlasjet UA mají zahájit pravidelné lety v průběhu letošního roku.

Pakistánská letecká společnost Airblue oznámila zastavení pravidelných letů do Velké Británie. Od 22 ledna společnost ukončí linky z Lahore a Islamabadu do Manchesteru. Podle serveru airlineroute.net byly lety z Islamabadu do Manchesteru obsluhovány třikrát týdně letounem Airbus A340-300.

Štítky