Krátce: Royal Jordanian, EZ Air a Conviasa

19.06.2022 - KrátceJordánská národní aerolinie Royal Jordanian bude od 24. června nově létat z Ammánu do Šarm aš-Šajchu. Nová linka do turistického letoviska na pobřeží Rudého moře bude zprvu provozována pětkrát týdně letouny Airbus A320, od 4. července pak šestkrát týdně. Od 13. září je plánováno snížení na tři lety týdně do konce platnosti letního letového řádu.

Letecká společnost EZ Air operující z karibského ostrova Bonaire se dohodla s leasingovou společností Jetstream Aviation Capital na pronájmu několika letadel Saab 2000 o kapacitě 50 cestujících. Dodávka prvních strojů se očekává ještě letos. Pronajaté Saaby 2000 umožní společnosti navýšit kapacitu a na delších linkách zlepšit efektivitu provozu. V současnosti EZ Air provozuje tři Saaby 340.

EZ Air - Saab 340 (foto: EZ Air)

Venezuelská státní aerolinie Conviasa plánovala od 18. června obnovení přímých letů do Iránu. Linka z Caracasu do Teheránu má být provozována bez mezipřistání jednou za 14 dnů letounem Airbus A340-300. Délka letu bude 13 a půl hodiny. Conviasa je známá provozem linek ve státním zájmu. V minulosti například létala z Caracasu do syrského Damašku. Od letošního dubna pak létá dálkovou linku do Moskvy.

Upoutávka společnosti Conviasa na linku Caracas - Teherán zveřejněná na sociálních sítích (zdroj: Conviasa)

Témata