Krátce: Orion Airways, Mega Maldives Airlines a Transavia

12.05.2017 - KrátceOrion Airways je nová kyperská letecká společnost, která plánuje ještě v letošním roce zahájit pravidelné lety. Ve čtvrtek večer přistál na mezinárodním letišti první letoun v barvách nové aerolinie, Boeing 737-300 pronajatý od kyperské leasingové společnosti Kyprosa Aviation. Orion Airways získala letos v březnu od kyperských úřadů osvědčení leteckého provozovatele (AOC). Společnost plánuje létat z Larnaky do Atén, následovat mají linky do Londýna a dalších destinací ve Francii, Rakousku a Izraeli.

Orion Airways - Boeing 737-300 (foto: Orion Airways/Facebook)

Po osmi letech provozu zastavila 2. května všechny lety společnost Mega Maldives Airlines. Maledivský dopravce vydal prohlášení, jež uvádí, že se jedná jen o pozastavení provozu. To má být součástí plánu na restrukturalizaci a rekapitalizaci společnosti. Mega Maldives Airlines provozovaly jeden Boeing 767-300ER pronajatý od leasingové společnosti AerCap. S ním společnost létala z hlavního města Malé do Pekingu a Šanghaje.

Boeing 767-300ER společnosti Mega Maldives Airlines (foto: Shimin Gu/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Nízkonákladová společnost Transavia provozuje první linku do Polska. Nizozemský dopravce zahájil 9. května lety na lince Amsterdam – Katovice. Nové spojení je provozováno třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli letouny Boeing 737-800. Transavia počítá s celoročním provozem této linky.

Zahájení letů Transavia do Katovic (foto: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice/Facebook)

Štítky