Krátce: Lumiwings, Max Air a easyJet

07.09.2023 15:37 - KrátceŘecká letecká společnost Lumiwings převzala koncem srpna svůj první Embraer 195LR. Letadlo, které dříve létalo u brazilské aerolinie Azul, přeletělo z Brazílie přes Kanárské ostrovy do britského Nottinghamu, kde získá livery Lumiwings. Převzatý E195 je určen pro přepravu 118 cestujících a společnost s ním počítá pro lety z italského města Foggia.

Upoutávka společnosti Max Air uveřejněná na sociální síti Facebook (zdroj: Max Air/Facebook)

Nigerijská aerolinie Max Air oznámila 28. srpna na sociálních sítích obnovení provozu. Společnost uvedla, že nyní nabízí lety na vnitrostátních linkách do nigerijských měst Kano, Lagos, Abuja, Yola, Maiduguri, Sokoto a Katsina. V červenci pozastavil lety Max Air nigérijský úřad civilního letectví NCAA kvůli zjištěným bezpečnostním pochybením. Flotila Max Air se skládá z jedenácti letadel včetně dvou Boeingů 747-400 a jednoho 777-200.

Boeing 737-300 nigérijské společnosti Max Air (foto: Sm105/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Nízkonákladová aerolinie easyJet s novým zimním letovým řádem zahájí hned pět nových linek do Rabatu. Do marockého hlavního města bude společnost nově létat ze Ženevy (od 31. října 2x týdně), Paříže-CDG (od 31. října 4x týdně), Lyonu (od 1. listopadu 3x týdně), Nantes (2x týdně) a Nice (2x týdně). Ceny jednosměrných letenek začínají na 40 eurech. Otevření linek umožnil podpis dohody s marockou turistickou centrálou ONMT.

Rabat, hlavní město Maroka (foto: Visions of Domino/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata