Krátce: Lufthansa, TAP Cargo a Air Arabia

21.07.2009 - KrátceLufthansa přepravila za prvních šest měsíců současného kalendářního roku celkem 26,7 miliónu cestujících. V porovnání se stejným obdobím minulého roku se tak jedná o téměř sedmi procentní pokles, který společnost přičítá především současnému ekonomickému klimatu. Lufthansa v tomto období přikročila ke snížení nabízené kapacity o 2,5 %. Švýcarský Swiss, který také patří do skupiny Lufthansa Group, si vedl o poznání lépe. Počet cestujících byl v první polovině roku stabilní. Společnost dokonce zaznamenala růst tohoto ukazatele o jeden procentní bod. Dohromady obě společnosti přepravily 33,2 miliónu cestujících.

Pozoruhodných provozních výsledků dosáhla nákladní divize portugalských aerolinií TAP Air Portugal. Za rok 2008, který již byl plně postižen ekonomickou krizí a propadem tržeb v oblasti nákladní dopravy, se TAP Cargo podařilo vykázat rapidní nárůst aktivity. Tržby vzrostly o plných 15 procent. Zhruba 30 procent aktivity se týkalo domácích letů, které tak výrazně přispěly k tomuto výsledku. I v roce 2009 se chce TAP Cargo zaměřit na hledání nových podnikatelských příležitostí. Prioritním cílem je však minimalizace dopadů ekonomické krize.

Air Arabia zdvojnásobily na začátku července počet letů na trase Sharjah - Istanbul. Společnost nyní létá mezi těmito metropolemi čtyřikrát týdně.

Štítky