Krátce: LOT Polish Airlines, Air Serbia a Qatar Airways

01.06.2021 - KrátceLOT Polish Airlines rozšíří své sezónní lety do Rijeky. Od července bude společnost vedle své linky z Varšavy létat do tohoto města na severním pobřeží Chorvatska také ze Štětína a Olsztynu. Obě linky budou provozovány jednou týdně až do začátku září vrtulovým letounem Bombardier Q400.

Bombardier Q400 polské společnosti LOT (foto: Piotr Kalba/LOT Polish Airlines)

Air Serbia bude létat od 15. června do 24. srpna sezónní linku z Niše do Tivatu v Černé Hoře (2x týdně Airbus A319). Další sezónní nabídkou společnosti budou od 13. července do 24. srpna lety z Kraljeva do řecké Soluně (1x týdně ATR 72). Srbská společnost plánovala otevření linky Kraljevo - Soluň již v loňském roce, kvůli pandemii koronaviru však byly plány zrušeny.

Qatar Airways - Airbus A350-900 (foto: Qatar Airways)

Qatar Airways obnoví 2. července své lety z Dauhá do španělské Malagy. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Airbus A350-900. Linka je určena zejména pro návštěvníky z Blízkého východu, kteří chtějí strávit dovolenou na jihu Španělska. Qatar Airways začaly létat do Malagy v červnu 2018 jako do své třetí destinace ve Španělsku po Madridu a Barceloně.

Témata