Krátce: Korean Air, Cargolux Airlines a Mahan Air

22.05.2012 - KrátceZajímavou destinací v sítí Korean Air je ostrov Koror v souostroví Palau ležící asi 500 km východně od Filipín. Korean Air létají na Koror od loňského října dvakrát týdně s letounem Boeing 737-800. Palauská republika se rozkládá na 326 ostrovech i ostrůvcích Tichého oceánu. Ostrovy lákají zejména milovníky krás podmořského světa.

Cargolux Airlines zahájily 19. května pravidelné nákladní lety do brazilského Manausu. Lety jsou vedeny z Lucemburku přes Sao Paulo, zpět se letoun vrací přes Quito, Bogotu a Maastricht. V Manausu bude Boeing 747-400F Cargolux zatím přistávat jednou týdně. Manaus je důležitým centrem brazilské Amazonie. Rozvoji průmyslu a obchodu pomáhá volná obchodní zóny, která je v Manausu od 50. let.

Severoirácký Erbil získá pravidelné spojení s Iránem. Od 11. června bude iránská společnost Mahan Air létat z Teheránu do Erbilu. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Airbus A310 s 10 místy v business třídě a 185 místy v ekonomické třídě. Mahan Air byly založeny v roce 1991 jako první soukromé aerolinie v Iránu. V loňském roce společnost přepravila přes 5 milionů cestujících.

Témata