Krátce: Jasmin Airways, Vistara a Virgin Atlantic

06.08.2019 - KrátceTuniská společnost Jasmin Airways převzala začátkem srpna druhý Embraer 170 (TS-IJB). Letoun vyrobený v roce 2007 létal dosud u EgyptAir Express. Oba letouny jsou pronajaté od egyptské firmy CIAF Leasing. Jasmin Airways jsou po Nouvellair druhou soukromou leteckou společností v Tunisku. Po několika odkladech aerolinie zahájila lety 10. června prvním letem s turisty z Monastiru do Sarajeva.

Gepostet von Ali Ben Amara am Freitag, 2. August 2019

Druhý Embraer 170 Jasmin Airways (zdroj: Ali Ben Amara/Facebook)

Indické Vistara začne 21. srpna pravidelně letat z Bombaje do Dubaje ve Spojených arabský emirátech. Nová linka má být provozována denně letounem Airbus A320neo. Dubaj bude po Singapuru teprve druhou mezinárodní destinací společnosti. Vistara, které zahájily provoz v roce 2015, jsou společným podnikem indického konglomerátu Tata Group se Singapore Airlines. Jedná se o full service leteckého dopravce, který se zaměřuje na lety z Bombaje a Dillí do největších měst Indie.

Upoutávka na novou linku Vistara do Dubaje (zdroj: Vistara)

Virgin Atlantic zastaví po dvaceti letech provozu pravidelné lety na karibský ostrov Svaté Lucie. Poslední let z londýnského letiště Gatwick má být výpraven 7. června 2020. V současnosti tento britský dopravce létá na Svatou Lucii třikrát týdně s Airbusem A330-200, přičemž dvakrát týdně linka dále pokračuje na Grenadu a jednou týdně na Trinidad a Tobago. Po zastavení letů na Svatou Lucii budou lety na Grenadu a Trinidad a Tobago vedeny přes ostrov Antigua. Virgin Atlantic bude od 8. června 2020 létat na Antiguu 4x týdně na místo nynějších tří letů.

Virgin Atlantic - Airbus A330-200 (foto: RHL Images/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Štítky