Krátce: Intersky, Ryanair a flydubai

17.04.2015 - KrátceRakouská regionální aerolinie InterSky nabízí v letní sezóně poprvé charterové lety na letiště Hevíz-Balaton. Společnost létá jednou týdně k Balatonu z Berlína-Schonefeldu, Curychu, Dusseldorfu, Friedrichshafenu a Hamburku. Charterové lety jsou určeny pro klienty Mutsch Ungarn Reisen. Všechny lety jsou provozovány jednou týdně vždy v sobotu letouny ATR 72-600 pro 70 cestujících.

InterSky - ATR 72-600 (foto: InterSky)

Německá cestovní kancelář Alltours-X bude část svých klientů přepravovat na dovolenou pravidelnými linkami společnosti Ryanair. Šéfka Alltours-X Birnit Marneefová uvedla, že Ryanair patří k nejvýhodnějším poskytovatelům letecké přepravy na trhu. Cestovní kancelář spojí svoji nabídku ubytování a transferu v cílových destinacích s lety Ryanair do jednoho balíčku. Novinka se bude týkat odletů ze 13 německých a dvou rakouských letišť.

Mezinárodní letiště v Hambantota na Srí Lance (foto: Mahinda Rajapaksa/Flickr - CC BY-NC 2.0)

Nízkonákladová společnost flydubai zastaví od 1. května své lety do Hambantota na jihovýchodě Srí Lanky. Linka z Dubaje je v současnosti provozována denně letouny Boeing 737-800. Flydubai zahájily lety do Hambantota krátce po otevření letiště v květnu 2013. Po ukončení letů flydubai bude místní letiště s kapacitou milion cestujících ročně bez jediné pravidelné linky.

Témata