Krátce: Icelandair, Transavia a Cyprus Airways

26.04.2023 22:24 - KrátceIslandská společnost Icelandair rozšíří v zimní sezóně 2023/24 svůj letový řád o pravidelné lety do italské Verony. Linka Keflavík - Verona bude provozována od 20. prosince do 2. března 2024 jednou týdně. Nová linka je určena zejména pro milovníky zimních sportů. Společnost nabízí rovněž balíčky zahrnující leteckou přepravu a ubytování v nedalekých horských střediscích. Icelandair v minulosti vypravoval charterové lety do Verony, nyní je to poprvé, kdy do tohoto italského města bude provozovat pravidelnou linku.

Nizozemská nízkonákladová aerolinie Transavia přidá v této zimní sezóně do své nabídky Tromsø. Pravidelná linka do tohoto města na severu Norska bude provozována z amsterdamského letiště Schiphol od 1. prosince 2023 do 1. dubna 2024 dvakrát týdně. Lety jsou nabízeny ve spolupráci s místními cestovními kancelářemi Voigt Travel a Buro Scanbrit, které prodávají zájezdy spolu s leteckou přepravou. Transavia provozovala lety do Tromsø již zhruba před deseti lety.

(foto: Cyprus Airways)

Společnost Cyprus Airways zveřejnila přepravní výsledky za březen, kdy přepravila 25 899 cestujících. V porovnání s březnem 2019, tedy obdobím před vypuknutím Covidu-19, společnost zaznamenala nárůst počtu cestujících o 19 %. V rámci svého letního letového řádu nabídnou Cyprus Airways pravidelné lety více než 60 letů týdně do 19 destinací. Nedávno společnost otevřela nové linky do Dubaje a Káhiry. Příští měsíc tento kyperský dopravce obnoví svou linku do Prahy.

Témata