Krátce: Icelandair, Bulgaria Air a Nepal Airlines

16.02.2015 - KrátceIslandská společnost Icelandair zahájila 5. února pravidelné lety z Reykjavíku do Birminghamu. Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 757-200 pro 183 cestujících. Na trase bude mít přímou konkurenci v britské společnosti FlyBe, která nabízí letounem Embraer E175 tři lety týdně z Birminghamu do Reykjaviku. Birmingham je pro Icelalandir v pořadí pátou destinací ve Velké Británii. Společnost dále létá pravidelně do Londýna-Heathrow (2x denně), Londýna-Gatwicku (denně), Manchesteru (4x týdně) a Glasgow (4x týdně).

Bulgaria Air - Embraer 190 (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - CC0)

Bulgaria Air bude od 4. června nově létat ze Sofie do Düsseldorfu. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Embraer 190 pro 108 cestujících. Düsseldorf bude po Berlínu a Frankfurtu v pořadí třetí destinací Bulgaria Air v Německu. Společnost dále nově nabídne sezónní linku Varna – Stockholm – Kodaň - Varna. Linka bude provozována od 4. dubna jednou týdně letounem Embraer 190. Další sezónní linkou bude spojení Burgasu s Minskem, jež bude operována dvakrát týdně letounem Airbus A320.

První Airbus A320 společnosti Nepal Airlines (foto: Christian Brinkmann - Airbus S.A.S.)

Nepal Airlines zařadily do své flotily první Airbus A320. Letoun, který je vybaven sharklety, nese nové barvy společnosti. Stroj bude u nepálského dopravce létat v uspořádání pro 150 cestujících, přičemž 8 míst je v byznys třídě. Druhý objednaný Airbus A320 má být společnosti dodán letos v dubnu. Nepal Airlines dále mají ve flotile jeden stroj Xi’an MA-60, jeden Harbin Y-12, jeden DHC-6 Twin Otter a dva Boeingy 757-200, přičemž jeden letoun je ve verzi combi.

Štítky