Krátce: Hibernian Airlines, Leav Aviation a TAAG Angola Airlines

16.05.2022 - KrátceIrská společnost Hibernian Airlines získala zakázku od ITA Airways, která si formou ACMI pronajala jeden letoun Bombardier CRJ-1000. Ten bude létat na linkách z milánského letiště Linate do Bari, Palerma, Bruselu, Catanie, Düsseldorfu, Frankfurtu, Neapole, Paříže a Říma-Fiumicina. Hibernian Airlines, které vznikly v roce 2018, jsou dceřinou společností Air Nostrum. Společnost má ve své flotile tři Bombardiery CRJ-1000.

Nová německá aerolinie Leav Aviation zahájila v neděli svůj provoz prvním komerčním letem. Airbus A320 registrace uskutečnil charterový let z Kolína nad Rýnem a zpět. Jednalo se o ACMI pronájem pro nizozemskou nízkonákladovou aerolinii Transavia. Nový dopravce známý dříve jako JOOT Aviation získal začátkem května od německého úřadu pro civilní letectví osvědčení leteckého provozovatele. Další informace o Leav Aviation naleznete v samostatném článku.

TAAG Angola Airlines začnou od 27. června létat do další evropské destinace. Angolský národní dopravce otevře novou dálkovou linku z Luandy do Madridu. Ta bude provozována dvakrát týdně Boeingem 777-300ER pro 293 cestujících. V současnosti byl jediným evropským cílem TAAG Angola Airlines portugalský Lisabon. Společnost se dohodla na code-sharingu pro tuto linku se španělskou Iberia. V letech 2011-16 Iberia provozovala pravidelné lety do Luandy, z ekonomických důvodů byla však linka po pěti letech zastavena.

Boeing 777-300ER společnosti TAAG Angola Airlines (foto: Cruks/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Témata