Krátce: HelloFly, Level a Royal Jordanian

25.06.2022 - KrátceMaltská společnost HelloFly zahájila ve čtvrtek 23. června pravidelné lety z Parmy do Olbie. Lety zajišťuje estonská aerolinie Nyxair se svým letounem Saab 2000 pro 50 cestujících. Spojení je operováno třikrát týdně. V současnosti se jedná o jedinou pravidelnou linku v nabídce HelloFly. Společnost začala působit na italském trhu v roce 2019, když nabídla pravidelné lety z Neapole do Trapani a Tirany.

Saab 2000 estonské společnosti Nyxair (foto: Nyxair)

Nízkonákladová aerolinie Level pokračuje v obnově svých dálkových linek. Od 31. října bude opět létat z Barcelony do Santiaga de Chile. Linka bude provozována třikrát týdně letouny společnosti Iberia. Ceny zpátečních letenek v nejnižším tarifu začínají na 375 eurech. Level začal létat do chilské metropole na jaře 2019. Během pandemie Covid-19 byly lety přerušeny. Další novinkou zimního letového řádu je navýšení letů na lince z Barcelony do Buenos Aires. Od 31. října bude linka provozována každý den.

Level - Airbus A330-200 (foto: Daniel Luis Gómez Adenis/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Letecká společnost Royal Jordanian se rozhodla v červenci přesunout část letů z amsterdamského letiště Schiphol do Maastrichtu. Prozatím by se mělo jednat o tři lety v červenci. Jordánský dopravce tak reaguje na výzvu letiště v Amsterdamu leteckým společnostem ke snížení kapacity letů Schiphol během letních měsíců. Cestujícím zajistí aerolinie dopravu autobusem z Maastrichtu do Amsterdamu.

Airbus A319 společnosti Royal Jordanian startuje z amsterdamského letiště Schiphol (foto: Alf van Beem/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Témata