Krátce: FlyDenim, Azur Air a Cham Wings Airlines

23.04.2015 - KrátceNizozemská společnost Denim Air specializující se na ACMI pronájmy založila virtuální aerolinii FlyDenim, která nabízí od začátku tohoto měsíce charterové lety. Nová služba je určena pro individuální nájemce, brokery, cestovní kanceláře, pro které FlyDenim zajistí přepravu ušitou na míru. To má umožnit flotila letadel různých kapacit. Denim Air v současnosti provozuje především regionální letouny Fokker 50, Fokker 100, Embraer 145 a ATR 42. V druhém pololetí letošního roku lze očekávat rozšíření flotily o letoun Boeing 737-800, po kterém je silná poptávka ze strany touroperátorů.

FlyDenim - ATR 42
Letoun ATR 42 v barvách FlyDenim (foto: FlyDenim)

Ruská společnost Azur Air (dříve Katekavia) zařadí do své flotily první Boeing 767-300 (VQ-BUO). Letoun pronajatý od leasingové společnosti AWAS získal v uplynulých dnech barvy Azur Air v lakovně v Shannonu. Flotila společnosti se v současnosti skládá z devíti letadel Boeing 757-200, které zajišťují charterové lety s turisty. Od března je Azur Air součástí holdingu Anex Tourism Group.

Cham Wings Airlines - Airbus A320
Cham Wings Airlines - Airbus A320 (foto: Cham Wings Airlines)

Syrská společnost Cham Wings Airlines zahájí začátkem května pravidelné lety z Damašku do Kuvajtu a Dubaje. Společnost je od loňského roku národním leteckým dopravcem Sýrie. Cham Wings Airlines v současnosti létají denně z Damašku do Kámišlí na severovýchodě Sýrie a jednou týdně do Nadžafu v Iráku. Podle syrské agentury SANA plánuje aerolinie zahájení letů do Káhiry, Šardžá a několika destinací v Evropě.

Štítky