Krátce: FitsAir, Ryanair a Jazeera Airways

18.03.2021 - KrátceLetecká společnost FitsAir ze Srí Lanky zařadila do své flotily první Airbus A320. Letadlo bude využíváno pro přepravu nákladu. Druhý A320 má být dodán koncem dubna. FitsAir původně létaly jako Expo Aviation. Od loňského února společnost provozuje pravidelné linky z Jaffna na severu Srí Lanky do Colomba a indického Čennai.

Airbus A320 pro FitsAir na mezinárodním letišti v Colombu (foto: Fits Air)

Neobvyklou linkou doplnil Ryanair svůj letní letový řád pro letní sezónu 2021. Od 1. července bude létat z německého Memmingemu do Lappeenranta ve Finsku. Linka bude provozována až do konce října dvakrát týdně. Jednosměrné letenky s malým příručním zavazadlem začínají od 25 eur. Lappeenranta je město se 70ti tisíci obyvateli na jihovýchodě Finska poblíž hranice s Ruskem. Město leží na břehu největšího finského jezera Saimaa. Oblíbenou turistickou atrakcí je každoročně postavený hrad z písku Hiekkalina.

V roce 2018 se na ubočí tradičního pískového hradu v Lappeenranta objevil letoun Ryanair (zdroj: Lappeenrannan Hiekkalinna/Facebook)

Kuvajtská společnost Jazeera Airways přidala do své nabídky druhou zemi v Africe. Od úterý létá z Kuvajtu do hlavního města Etiopie, Addis Abeby. Nová linka je provozována dvakrát týdně letounem Airbus A320neo. Dosud tyto soukromé kuvajtské aerolinie létaly na africkém kontinentu jen do Egypta, kde mají hned několik cílů (Alexandria, Asijút, Káhira, Luxor, Šarm aš-Šajch a Sogar).

Jazeera Airways - Airbus A320neo (foto: Jazeera Airways)

Témata