Krátce: Eurowings Discover, Nile Air a Fastjet

25.03.2022 - KrátceNěmecké dovolenkové aerolinie Eurowings Discover oznámila navýšení svých letů z Frankfurtu do Windhoeku. Od konce března bude společnost létat do namibijského hlavního města každý den namísto dosud plánovaných pěti letů týdně. Od 2. července do 11. září 2022 přidá Eurowings Discover další tři rotace týdně, takže v tomto období bude létat do Windhoeku až desetkrát týdně. Bude se tak jednat o nejčastěji operovanou dálkovou destinaci v nabídce Eurowings Discover.

Nile Air - Airbus A320 (foto: Ken Fielding/Wikimedia Commons -

Společnost Nile Air bude od 18. června létat na lince z Káhiry do Stockholmu. Nové spojení bude provozováno dvakrát týdně letounem Airbus A320. Jedná se o první pravidelnou linku tohoto egyptského dopravce na evropský kontinent. Dosud se společnost zaměřovala na lety z Egypta do arabských zemí, zejména Saúdské Arábie. V nabídce má také linky do Turecka, Iráku, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Súdánu. Nile Air v současnosti provozuje pět letadel Airbus A320 a dva A321. V roce 2017 společnost objednala také dva Airbusy A321neo.

Mapa linek Nile Air (zdroj: nileair.com)

Zajímavou linku zavedla africká nízkonákladová aerolinie Fastjet. Od 16. března spojila Victoria Falls s letištěm Kruger Mpumalanga, které slouží pro návštěvníky známého Krugerova národního parku. Došlo tak k propojení dvou atraktivních turistických destinací na jihu Afriky pravidelnou linku a návštěvníci Krugerova parku si mohou odskočit prohlédnout Viktoriiny vodopády. Od července má dojít k navýšení počtu letů a linka bude provozována každý den letounem Embraer ERJ145.

Fastjet - Embraer ERJ145 (foto: Chat Ndege/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata