Krátce: easyjet, Pegasus Airlines a Twin Jet

07.03.2016 - KrátceNízkonákladová aerolinie easyJet rozšířila koncem února svou nabídku z londýnského letiště Southend o novou linku na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Nové spojení je provozováno od 26. února čtyřikrát týdně letounem Airbus A319 pro 156 cestujících. Naopak k 22. únoru easyJet ukončil pravidelné lety ze Southendu na berlínské letiště Schönefeld.

Pegasus Airlines - Boeing 737-800 (foto: Pegasus Airlines)

Turecká nízkonákladová společnost Pegasus Airlines bude nově létat do Ammánu. Do jordánské metropole aerolinie zahájí pravidelné lety z Ankary. Nová linka bude provozována od 20. března třikrát týdně. Aktuálně mezi Ankarou a Ammánem létají pouze Royal Jordanian.

Zahájení letů společnosti Twin Jet z Norimberka do Brém (foto: Airport Nürnberg)

Nového pravidelného dopravce získalo letiště v Norimberku. Francouzská regionální letecká společnost Twin Jet otevřela 29. února pravidelnou linku z Norimberku do Brém na severu Německa. Cestujícím jsou k dispozici od pondělí do čtvrtka dva lety denně, v pátek pak jeden let. Na trase létá letoun Beechcraft 1900 pro 19 cestujících. Jedná se o první vnitrostátní linku Twin Jet v Německu.

Štítky