Krátce: Cubana, Eurowings Discover a Transavia France

24.11.2021 - KrátceV sobotu 20. listopadu obnovila společnost Cubana de Aviación pravidelné lety z Havany do Buenos Aires. Lety byly zastaveny od loňského června kvůli cestovním restrikcím zavedeným v souvislosti s pandemií koronaviru. Kubánský dopravce nasazuje na linku do Buenos Aires letoun Iljušin Il-96-300 pro 262 cestujících. Zatímco let z Havany do argentinské metropole je přímý, zpáteční let je provozován s mezipřistáním na kubánském ostrově Cayo Coco.

Cubana de Aviación - Iljušin Il-96-300 (foto: Javier Bravo Muñoz/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Německá letecká společnost Eurowings Discover zahájila začátkem listopadu pravidelné lety na karibský ostrov Barbados. Nová linka z Frankfurtu do Bridgetownu je provozována třikrát týdně letounem Airbus A330-300. Barbados, který leží ve východní části Malých Antil, je díky svým písečným plážím a široké nabídce aktivit oblíbeným turistickým cílem.

Posádka prvního letu Eurowings Discover a zástupci letiště v Bridgetownu (foto: Grantley Adams International Airport)

Nízkonákladová aerolinie Transavia France příští měsíc otevře novou sezónní linku z Paříže-Orly do Káhiry. Spojení bude provozováno od 18. prosince 2021 do 26. dubna 2021 jednou týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Káhiry bude po Hurghadě druhým cílem Transavia v Egyptě. Mezi Paříží a Káhirou aktuálně létají společnosti Air France a Egyptair, jejich lety však odlétají z pařížského letiště Charlese de Gaulla.

(zdroj: Transavia/Twitter)

Témata