Krátce: Bulgaria Air, Carpatair a LOT Polish Airlines

11.05.2021 - KrátceSpolečnost Bulgaria Air zařadila do letního letového řádu několik dovolenkových destinací v Řecku. Cestující mohou od června letět ze Sofie do Soluně (2x týdně), Heraklionu (2x týdně), na Korfu (2x týdně) a Rhodos (1x týdně). Podle letového řádu Bulgaria Air budou všechny linky obsluhovány letouny Embraer 190. Nejlevnější jsou letenky do Soluně, kdy jednosměrná letenka stojí od 49 eur.

Bulgaria Air - Embraer 190 (foto: Aldo Bidini/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Rumunská aerolinie Carpatair zařadila do své flotily první Airbus A319. Společnost zakoupila letoun od leasingové firmy Dubai Aerospace Enterprise (DAE). Letoun minulý týden přeletěl z britského letiště Lasham do Aradu v Rumunsku, kde v lakovně získá livery Carpatair. V minulosti toto letadlo létalo pro nízkonákladový easyJet. Flotila Carpatair se vedle koupeného A319 skládá z jednoho Boeingu 737-300 a tří Fokkerů 100, přičemž jeden F100 je dlouhodobě uzemněn.

Polské aerolinie LOT budou nově létat z Varšavy do Batumi v Gruzii. Nová sezónní linka bude provozována od 21. června do 27. září 2021 jednou týdně vždy v pondělí. Na linku má být nasazován letoun Boeing 737-800. Nové spojení je součástí snah LOTu nabídnout cestujícím během leta zajímavé destinace pro jejich dovolenou. Batumi je druhé největší město v Gruzii a oblíbeným přímořským letoviskem. Kvůli rozvoji kasin v posledních letech bývá označováno za Las Vegas Černého moře.

LOT Polish Airlines - Boeing 737-800 (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Témata