Krátce: BoraJet, Aerolineas Argentinas a Wizz Air Ukraine

13.10.2014 - KrátceTurecká aerolinie BoraJet zařadila do své flotily poslední šestý Embraer 190 (TC-YAI), který byl pronajat od leasingové společnosti GECAS. Společnost dále oznámila otevření dvou nových linek z istanbulského letiště Sabiha Gökçen, kde má svou hlavní základnu. Borajet nově bude létat z Istanbulu do Ankary (denně) a Izmiru (3x denně). Obě nové linky budou obsluhovány Embraery 190.

BoraJet - Embraer 190
BoraJet - Embraer 190 (foto: BoraJet/Instagram)

Aerolineas Argentinas zahájí v příštím roce pravidelné lety na Kubu. Společnost oznámila otevření nové linky Buenos Aires – Caracas – Havana, která bude provozována od 4. ledna 2015 dvakrát týdně letouny Boeing 737-800. Začátkem příštího roku otevřou Aerolineas Argentinas nová pravidelná spojení také do Cancúnu v Mexiku (2x týdně) a Punta Cana v Dominikánské republice (3x týdně). Rovněž tyto linky budou provozovány s mezipřistáním v Caracasu.

Wizz Air Ukraine ukončí lety ze Lvova do německého Dortmundu. Poslední let je naplánován na 25. října 2014. Linka je provozována dvakrát týdně letouny Airbus A320. K ukončení provozu dochází z ekonomických důvodů. V souvislosti s politickou situací na Ukrajině došlo k výraznému poklesu cestujících.

Témata