Krátce: bmi regional, Turkish Airlines a AirAsia X

24.02.2017 - KrátceNa linkách letecké společnosti bmi regional se objeví podle serveru Ch-Aviation.com ruský letoun Suchoj Superjet 100. Z rezervačního systému společnosti vyplývá, že tento typ bude nasazen na pravidelné linky z Bristolu do Aberdeenu a Paříže-CDG od 27. února do 19. března, respektive 25. března 2017. Bmi regional si pronajme zatím neupřesněný počet letadel Superjet 100 formou wet leasingu od irské aerolinie Cityjet.

Suchoj Superjet 100 v barvách irské aerolinie Cityjet (foto: Superjet International)

Turkish Airlines na jaře přidají do své sítě novou destinaci v Rusku. Od 4. dubna bude společnost létat z Istanbulu-Ataturk do Voroněže. Nová linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A319. Zahájení letů do Voroněže bylo plánováno již na březen 2016. Kvůli napětí v rusko-tureckých vztazích po sestřelení ruského bombardéru tureckou armádou a následným ruským sankcím došlo vloni k odložení otevření linky.

AirAsia X - Airbus A330-300 (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová společnost AirAsia X zastaví koncem března lety na lince z Kuala Lumpur na Mauricius. Stane se tak po šesti měsících od zahájení provozu. V současnosti je linka provozována třikrát týdně letouny Airbus A330-300. Podle prohlášení představitele společnosti byla linka zastavena v souvislosti s restrukturalizací sítě linek a snahou posílit kapacity na klíčových trzích jako jsou Austrálie, Čína, Japonsko, Jižní Korea a Tchaj-Wan.

Témata