Krátce: bmi regional, Turkish Airlines a AirAsia X

24.02.2017 - KrátceNa linkách letecké společnosti bmi regional se objeví podle serveru Ch-Aviation.com ruský letoun Suchoj Superjet 100. Z rezervačního systému společnosti vyplývá, že tento typ bude nasazen na pravidelné linky z Bristolu do Aberdeenu a Paříže-CDG od 27. února do 19. března, respektive 25. března 2017. Bmi regional si pronajme zatím neupřesněný počet letadel Superjet 100 formou wet leasingu od irské aerolinie Cityjet.

Cityjet - Suchoj Superjet 100
Suchoj Superjet 100 v barvách irské aerolinie Cityjet (foto: © Superjet International)

Turkish Airlines na jaře přidají do své sítě novou destinaci v Rusku. Od 4. dubna bude společnost létat z Istanbulu-Ataturk do Voroněže. Nová linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A319. Zahájení letů do Voroněže bylo plánováno již na březen 2016. Kvůli napětí v rusko-tureckých vztazích po sestřelení ruského bombardéru tureckou armádou a následným ruským sankcím došlo vloni k odložení otevření linky.

AirAsia X - Airbus A330-300 - 9M-XXU
AirAsia X - Airbus A330-300 (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová společnost AirAsia X zastaví koncem března lety na lince z Kuala Lumpur na Mauricius. Stane se tak po šesti měsících od zahájení provozu. V současnosti je linka provozována třikrát týdně letouny Airbus A330-300. Podle prohlášení představitele společnosti byla linka zastavena v souvislosti s restrukturalizací sítě linek a snahou posílit kapacity na klíčových trzích jako jsou Austrálie, Čína, Japonsko, Jižní Korea a Tchaj-Wan.

Štítky