Krátce: Beijing Capital Airlines, ADA - Aerodesierto Airlines a Blue Air

04.08.2015 - KrátceČínské Beijing Capital Airlines uskuteční v průběhu září a října sérii charterových letů z Pekingu a Chang-šou do Kodaně. Společnost bude na obou trasách létat jednou týdně pronajatým Airbusem A330-200, který si pronajaly od Garuda Indonesia. Letoun bude v konfiguraci pro 222 cestujících, přičemž 36 míst bude k dispozici v business class. První charter určený pro klienty čínských cestovních kanceláří je naplánován na 3. září. Celkem by mělo být během dvou měsíců chartery přepraveno okolo 3500 čínských turistů. Beijing Capital Airlines byly založeny v roce 2010 jako dceřiná společnost Hainan Airlines.

Beijing Capital Airlines - Airbus A330-200 - HA-LWI
Airbus A330 společnosti Beijing Capital Airlines (foto: YBen/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Chilské ADA – AeroDesierto Airlines zastavily 15. července všechny své lety. Společnost se základnou v Calama na severu Chile přitom zahájila provoz 27. dubna 2015. Aerolinie létala s jedním Boeingem 737-200 z na lince z Calama přes La Serena do hlavního města Santiago de Chile.

Rumunská nízkonákladová aerolinie Blue Air bude poprvé provozovat vnitrostátní linku. Od 25. října bude společnost létat z Bukurešti do Iași , čtvrtého největšího města v Rumunsku. Nová linka bude v pracovních dnech provozována dvakrát denně, v sobotu a v neděli jednou denně. Podle prohlášení Gheorghe Racaru, výkonného ředitele Blue Air, bylo zavedení vnitrostátních letů jedním z nejčastějších požadavků cestujících.

Štítky