Krátce: BA CityFlyer, British Airways a SunExpress

29.09.2019 - KrátceV sobotu večer měl na ruzyňském letišti technické mezipřistání jeden z repatriačních letů s klienty zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook. Embraer 190 společnosti BA CityFlyer letící ze Santorinu v Praze natankoval palivo a dále pokračoval do Glasgow. Let BA7034 byl náhradou za zrušený let MT1833 společnosti Thomas Cook Airlines. Po pondělním krachu Thomas Cook Group spustil britský úrad civilního letectví CAA rozsáhlou akci označenou jako Operace Matterhorn. V rámci ní úřad pronajal více než 40 letadel, které mají zajistit návrat zhruba 150 tisíc klientů této cestovní skupiny zpět domů.

Technické mezipřistání Embraeru 190 společnosti BA CityFlyer v Praze (foto: Centaureax)

(foto: Centaureax)

Minulou neděli nasadily British Airways na své BA862/3 z Londýna-Heatrow do Prahy mimořádně Airbus A321 (G-MEDM), kterým přiletěl britský Boccia team na mezinárodní turnaj BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open v Nymburce. Důvodem nasazení většího letounu byly sportovní a elektrické vozíky členů týmu, které bylo potřeba přepravit. Britský dopravce k tomu využil všech deset kontejnerových pozic Airbusu A321. Boccia je sport podobný pétanque určený tělesně postiženým, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík.

Vykládka nákladu z Airbus A321 British Airways na ruzyňském letišti (foto: Centaureax)

(foto: Centaureax)

Turecká letecká společnost SunExpress představila tento týden Boeing 737-800 (TC-SNU) ve speciálním livery s upoutávkou na Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. V druhém celovečerním filmu se ovečka Shaun se svým stádem potká s návštěvníkem ze vzdálené galaxie. U nás je premiéra filmu začátkem října. Filmové livery mají u SunExpress již tradici, v minulosti společnost poutala například na filmy Kung Fu Panda, Mimoni, Grinch a X-Men: Dark Phoenix.

Speciální livery SunExpress propaguje nový film s ovečkou Shaun (foto: SunExpress)

Témata