Krátce: Azores Airlines, TAAG Angola Airlines a Flybe

07.10.2016 - KrátcePortugalská letecká společnost Azores Airlines začne v příštím roce létat na Kapverdy. Od 2. června bude v provozu nová linka z Ponta Delgada do Praia, hlavního města a největšího města Kapverd, jež leží na ostrově Santiago. Nové spojení má být provozováno dvakrát týdně letounem Airbus A320 pro 165 cestujících. Lety mají mít návaznost na dálkovou linku Azores Airlines do amerického Bostonu. Společnost doufá, že se jí podaří přilákat cestující také na let mezi USA a Kapverdami s krátkou zastávkou v Ponto Delgada.

Azores Airlines - Airbus A320 (foto: Azores Airlines)

TAAG Angola Airlines převzaly 30. září ve výrobním závodě v Everettu další Boeing 777-300ER. Letoun následně odstartoval z továrního letiště Paine Field k přímému letu do angolského hlavního města Luandy, kde byl slavnostně uvítán 1. října. Jedná se o poslední ze tří objednaných Boeingů 777-300ER v roce 2012. Letoun byl v Luandě pokřtěn jménem „Serra do Moco“ na počest nejvyššího vrcholu Angoly. Stroj bude létat v konfiguraci pro 293 cestujících. Vedle 225 míst v ekonomické třídě má dalších 56 sedadel v business class a 12 ve first class.

Flybe - Dash-8 Q400 (foto: Alan Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Zimní letový řád britská regionální aerolinie Flybe nabídne novou linku do německé metropole. Společnost bude nově létat z Cardiffu na berlínské letiště Tegel. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v sobotu. Ceny jednosměrných letenek z Berlína začínají na 45 eurech. Cardiff je v pořadí již třetím cílem operovaným Flybe z letiště Tegel.

Témata