Krátce: Azerbaijan Airlines, American Airlines a flydubai

31.01.2015 - KrátceAzerbaijan Airlines otevřou na jaře pravidelnou linku do Berlína. Lety z Baku na berlínské letiště Tegel budou provozovány od 2. května dvakrát týdně letounem Airbus A319. Nové spojení je první linkou ázerbájdžánského dopravce do Německa. Lufthansa zajišťuje pravidelné lety do Baku z Frankfurtu.

Azerbaijan Airlines - Airbus A319
Azerbaijan Airlines - Airbus A319 (Foto: Oyoyoy/Wikipedia Commons - CC BY-SA 3.0)

American Airlines chtějí zahájit pravidelné lety na Kubu, jakmile to bude možné. Prezident společnosti Scott Kirby uvedl, že společnost nabídne lety na Kubu ze svého hubu v Miami. American Airlines vypravují v současnosti týdně okolo dvaceti charterových letů na Kubu.

Po střelbě na letoun společnosti flydubai při přistávání v Bagdádu nařídil úřad civilního letectví Spojených arabských emirátů okamžité zastavení letů do irácké metropole. Lety do Bagdádu tak pozastavily letecké společnosti flydubai, Emirates, Etihad Airways a Air Arabia. Připomeňme, že tři nebo čtyři kulky zasáhly toto pondělí trup Boeingu 737-800 (A6-FEK) flydubai, který letěl na lince FZ215 z Dubaje do Bagdádu. Na palubě letounu bylo celkem 154 cestujících.


Irácký ministr dopravy Baqir Jabr se vyjadřuje pro média ke střelbě na přistávající letadlo flydubai

Témata