Krátce: Antonov An-148, China Express Airlines a Norwegian

03.04.2014 - KrátceRuský výrobce VASO dodá na Kubu několik regionálních letadel Antonov An-148. Informoval o tom gubernátor voroněžské oblasti Alexej Gordějev po návštěvě kubánské delegace, která si prohlédla výrobní závod VASO ve Voroněži. Bližší podrobnosti o dodávce An-148 na Kubu nebyly zveřejněny. Cubana vloni v květnu zařadila do své flotily první Antonov An-158 určený pro přepravu 99 cestujících. V současnosti kubánský dopravce provozuje tři stroje tohoto typu.

China Express Airlines - Bombardier CRJ900 (foto: Bombardier Aerospace)

China Express Airlines rozšíří svou flotilu o další letouny Bombardier CRJ900 NextGen. Společnost změnila opci na tři tyto letouny v pevnou objednávku. Hodnota kontraktu dosahuje podle katalogových cen výše 136 milionů dolarů. China Express Airlines mají domovskou základnu v Chongqingu (Čchung-čchingu) na jihozápadě Číny. Společnost v současnosti provozuje pět letadel Bombardier CRJ200 a devět strojů Bombardier CRJ900.

Norwegian nasadí na linku ze Stockholmu do Londýna-Gatwick od 6. května do 24. července letoun Boeing 787. Ten bude na trase létat v pracovních dnech dvakrát denně, o víkendu je pak plánován jeden let denně.

Témata