Krátce: AIS Airlines, Belavia a Wizz Air

28.04.2014 - KrátceMezinárodní letiště v Norimberku získá na podzim nového pravidelného dopravce. Od 15. září bude do Norimberku létat na lince z Brém nizozemská letecká společnost AIS Airlines. Nová linka bude provozována od pondělí do pátku letounem BAe Jetstream pro 19 cestujících. Vždy v úterý a ve středu bude společnost operovat v každém směru tři lety denně, v ostatní pracovní dny pak nabídne lety dva. AIS Airlines, které se dříve zaměřovaly na ACMI pronájmy a charterové lety, provozují od loňského podzimu také pravidelné linky. V letošním roce začala společnost rychle expandovat na německém trhu.

Belavia - Embraer 195LR
Belavia - Embraer 195LR (foto: Embraer)

První Embraer 195LR v barvách běloruské letecké společnosti Belavia přistane na letišti v Minsku 30. března. Druhý objednaný letoun je pak podle běloruské agentury BelTA očekáván 10. května. Belavia nasadí první Embraer 195LR do pravidelného provozu 6. května, kdy jej představí na linkách do Moskvy, Prahy a Sankt Petěrburgu. Letoun bude létat v uspořádání pro 107 cestujících s 11 místy v business class a 96 místy v ekonomické třídě.

Nízkonákladová společnost Wizz Air oznámila rozšíření letů z Tuzly v Bosně a Hercegovině. Společnost nově spojí Tuzlu s Dortmundem (3x týdně) a Eindhovenem (2x týdně). Wizz Air začal létat do Tuzly vloni v červnu, kdy otevřel sezónní linku z Malmö. Krátce po zahájení letů společnost oznámila, že spojení do Malmö bude provozováno celoročně a dále, že otevře nové linky spojující Tuzlu s Göteborgem, Basilejí a Stockholmem. Díky přítomnosti Wizz Air vzrostl vloni počet odbavených cestujících na letišti v Tuzle na 61 tisíc.

Štítky