Krátce: airBaltic, Red Wings Airlines a Emirates

23.05.2015 - KrátceLetiště v polské Rodomi získá první pravidelné spojení. Letecká společnost airBaltic oznámila, že od 1. září zahájí lety z lotyšské Rigy do Radomi. Linka bude provozována zprvu třikrát týdně, od 24. října pak čtyřikrát týdně letounem Bombardier Q400 pro 76 cestujících. V Rize budou moci cestující přestoupit na další návazné spoje airBaltic. Radom leží na jihovýchodě Polská v Mazovském vojvodství. Místní letiště nacházející se v těsné blízkosti města sloužilo do 90. let 20. století polské armádě. Každé dva roky se zde koná nejpopulárnější letecká show v Polsku s mezinárodní účastí.

Radom - terminál
Terminál pro cestující na letišti v Radomi (foto: Port Lotniczy Radom)

Ruská společnost Red Wings Airlines plánuje koncem roku 2016 provozovat již deset letadel Suchoj Superjet 100. Podle generálního ředitele Jevgenije Ključareva je společnost blízko podepsání kontraktu s Ilyushin Finance o pronájmu pěti letadel Superjet 100. Red Wings Airlines provozuje od začátku letošního roku tři letouny Suchoj Superjet 100, které dříve létaly u Moscovia Airlines.

Airbus A380 společnosti Emirates musel ve středu ráno nouzově přistát ve Varšavě. Důvodem neplánovaného přistání A380 letícího na pravidelné lince z Dallasu do Dubaje byly zdravotní komplikace jednoho z cestujících. Po přistání se musel letoun kvůli opravě jedné z pojezdových drah otočit přímo na ranveji. V průběhu otáčení došlo k poškození příďového podvozku o jedno z dráhových světel. Vzhledem k nutnosti opravy byl pro cestující vyslán do Varšavy náhradní letoun, Boeing 777-300. Ve Varšavě se tak sešly hned tři letouny Emirates – Airbus A380, náhradní Boeing 777 a Airbus A330, který přiletěl na pravidelné lince.

Štítky