Krátce: Air Malta, Turkish Airlines a VLM Airlines

04.04.2018 - KrátceAir Malta nabídne novou sezónní linku z Malty na francouzské letiště Tarbes-Lourdes-Pyrenées. Linka bude provozována od 29. června do 9. září 2018 dvakrát týdně letounem Airbus A320. Linka nahradí charterové lety, které společnost provozovala do Lurd každoročně od roku 1988. Lety jsou cíleny především na katolické poutníky z Malty, kteří chtějí navštívit místo proslulé zjevením Panny Marie. Lurdy, malé město s 15 tisíci obyvateli, navštíví ročně okolo šesti milionů turistů.


Zahájení letů Turkish Airlines do jordánské Aqaby (foto: Turkish Airlines)

Turkish Airlines po necelých dvou letech obnovily pravidelné lety do Aqaby na jihu Jordánska. Linka z istanbulského letiště Ataturk je provozována od 19. března třikrát týdně letounem Boeing 737-800. Aqaba je po hlavním městě Ammánu druhou destinací Turkish Airlines v Jordánsku. Aktuálně létá společnost celkem do 303 destinací.


VLM Airlines - Fokker 50 (foto: VLM Airlines)

Belgická letecká společnost VLM Airlines začne od 4. června létat z Anverp do Kolína nad Rýnem, které dále propojí s Rostockem na severu Německa. Nová linka Anverpy - Kolín nad Rýnem – Rostock bude provozována pětkrát týdně letounem Fokker 50. Po necelých dvou letech bude Rostock mít opět přímé letecké spojení s Kolínem nad Rýnem. Naposledy mezi oběma městy létala do října 2016 nízkonákladová společnost Eurowings. VLM Airlines po bankrotu v roce 2016 obnovily vloni na podzim pravidelné lety.

Témata