Krátce: Air France, Kalitta Air a Luxair

23.06.2021 - KrátceAir France v pátek 25. června obnoví pravidelné lety do Norimberku. Linka z pařížského letiště Charlese de Gaulla do Norimberku bude zprvu provozována dvakrát týdně. Francouzský dopravce bude postupně navyšovat počet letů. Od 12. července má společnost provozovat do Norimberku pět rotací týdně. Díky možnosti přestupu v hubu v Paříži se cestujícím z tohoto severobavorského města otevírá možnost letů do dalších destinací Air France.

Nové barvy americké společnosti Kalitta Air (foto: Kalitta Air)

Americký dopravce Kalitta Air představil modifikované livery svých letadel. Prvním letounem v nových barvách je Boeing 747-400F registrace N403KZ. Hlavní změnou oproti původnímu livery je odstranění červenozlatého pruhu, který se táhl od přídě letadla až na jeho záď. Místo toho je trup nově celý bílý s výrazným nápisem Kalitta Air. Zbarvení ocasních ploch a wingletů zůstalo beze změny.

Letoun Dash 8 Q400 na letišti v Heringsdorfu (foto: Flughafen Heringsdorf)

Lucemburská aerolinie Luxair otevřela v sobotu sezónní linku Lucemburk – Rostock – Heringsdorf. Lety jsou provozovány jednou týdně letounem Dash 8 Q400 pro 76 cestujících. Do Heringsdorfu na německém ostrově Usedom bude Luxair létat do 28. srpna 2021. V průběhu září by pak společnost měla pokračovat jednou týdně v letech do Rostocku. Pro letiště v Rostocku a Heringsdorfu linka Luxairu znamená obnovení pravidelného provozu po několikaměsíční přestávce.

Témata