Krátce: Air Europa, Aeroméxico a Danish Air Transport

13.05.2021 - KrátceŠpanělská společnost Air Europa obnoví v červnu své lety do USA. Od 12. června bude létat opět z Madridu do Miami a od 25. června do New Yorku. Obě linky budou provozovány třikrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner. Obnovená spojení do USA mají mít dobrou návaznost na vnitrostátní a vybrané evropské lety Air Europa. Dopravce přijal hygienická opatření s cílem posílit bezpečnost cestujících i posádek na palubách letadel.

Air Europa - Boeing 787 Dreamliner (foto: Air Europa)

V sobotu 8. května otevřela společnost Aeroméxico novou dálkovou nákladní linku z Mexico City do Wu-chanu. Ta je provozována dvakrát týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner, který umožňuje přepravu 30 tun nákladu. Jedná se o první přímou pravidelnou linku z Mexika do Číny. Od vypuknutí pandemie koronaviru uskutečnila nákladní divize Aeroméxico Cargo více než 230 nákladních letů mezi Čínou, Mexikem a dalšími zeměmi zejména se zdravotnickým materiálem na palubě.

Přivítání Boeingu 787-9 společnosti Aeroméxico na letišti ve Wu-chanu (foto: Aeroméxico)

Zajímavou sezónní linku získá v létě Berlín. Od poloviny července do konce srpna bude společnost DAT – Danish Air Transport létat z německé metropole na ostrov Bornholm. Spojení bude provozováno dvakrát týdně letounem ATR 72. Bornholm je dánský ostrov ležící v Baltském moři zhruba 40 kilometrů jižně od pobřeží Švédska.

ATR 72-200 dánské společnosti DAT - Danish Air Transport (foto: RHL Images/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Témata