Krátce: Air Astana, EC Air a Ryanair

04.06.2015 - KrátceKazašská letecká společnost Air Astana rozšířila tento týden svou síť o dvě nové linky. Od 2. června společnost létá z Astany do Soulu v Jižní Koreji. Linka je provozována jednou týdně letounem Boeing 767-300ER pro 223 cestujících. Lety jsou provozovány v code-sharingu s jihokorejskou společností Asiana Airlines. Druhou novinkou je sezonní linka do Tbilisi. Na té bude létat do konce srpna dvakrát týdně Embraer E190 pro 97 cestujících.

Air Astana - Boeing 767-300ER
Air Astana - Boeing 767-300ER (Foto: Pedro Aragão/Wikipedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Konžská národní letecká společnost EC Air – Equatorial Congo Airlines zahájila včera provoz na nové lince z Brazzaville do Bejrútu v Libanonu. Toto netradiční spojení bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 757 společnosti PrivatAir. Ta zajišťuje pro EC Air provoz dvou letadel Boeing 757 a jednoho Boeing 767-300ER.

(foto: 2x EC Air/Facebook)

Nízkonákladová aerolinie Ryanair se vzdala svých plánů na získání kyperského osvědčení leteckého provozovatele (AOC), informoval server Atwonline.com. Ryanair v minulosti usiloval o koupi státního podílu v Cyprus Airways. Po krachu kyperského dopravce společnost požádala o vydání kyperského AOC, což by jí umožnilo létat mezi Kyprem a zeměmi mimo EU.

Témata