Krátce: Air Arabia Egypt, FlyOne a Oman Air

14.06.2021 - KrátceNízkonákladová aerolinie Air Arabia Egypt otevře tři nové vnitrostátní linky. Od 2. července bude společnost nově létat z Káhiry do Hurgády a Šarm aš-Šajchu a dále z Alexandrie do Hurgády. Všechny tři linky budou provozovány dvakrát týdně letounem Airbus A320. Air Arabia Egypt dosud na vnitrostátních linkách nelétaly.

Airbus A320 moldavské společnosti FlyOne (foto: Alec Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Rumunská nízkonákladová aerolinie FlyOne obnovila své pravidelné lety do Londýna. Od 28. května společnost létá na nové lince z Kišiněva na londýnské letiště Luton. Linka je zatím provozována jednou týdně vždy v sobotu letounem Airbus A320, v červenci je plánováno navýšení počtu letů na čtyři lety týdně. Lety jsou zatím v prodeji do 15. září 2021. FlyOne se pouští do přímé konkurence se společností Wizz Air, která létá rovněž z Kišiněva do Lutonu. V minulosti FlyOne již do Londýna létaly, linka však směřovala na letiště Southend.

Oman Air - Boeing 737-800 (foto: Jakkrit Prasertwit/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Oman Air bude sezónně létat do gruzínského hlavního města. Nová linka z Maskatu do Tbilisi bude provozována od 16. června do 16. září 2021 dvakrát týdně letounem Boeing 737. Obě města tak budou mít po třech letech opět přímé letecké spojení. Naposledy na této lince létala ománská nízkonákladová společnost SalamAir.

Témata