Wizz Air bude nově létat z Prahy do Benátek

06.10.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Wizz Air otevře další novou linku z Prahy. Od 1. dubna 2022 bude létat z ruzyňského letiště do Benátek na letiště Marco Polo. Linka má být provozována třikrát týdně letouny Airbus A321neo. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí, ve středu a v pátek ve 14:05, odlety z Benátek jsou ve stejné dny v 12:15.

Jednosměrné letenky mají stát od 259 korun v nejnižším tarifu Wizz Air, jež zahrnuje jen malé příruční zavazadlo. V době vydání článků společnost teprve nahrávala nové lety do rezervačního systému a letenky nebylo možné ještě rezervovat.

Benátský karneval, který se koná od středověku, je nejslavnějším karnevalem v Evropě (foto: leo2014/Pixabay)

Otevření nové linky souvisí se zřízením základny společnosti Wizz Air na benátském letišti Marco Polo, kterou společnost dnes oznámila. Od dubna 2022 bude maďarský low-cost dopravce bázovat dva letouny Airbus A321neo, se kterými bude létat na čtyřech vnitrostátních linkách a do dvanácti destinací v zahraničí.

Zřízením nové základny společnost pokračuje v expanzi na italském trhu. Jedná se již v pořadí o šestou základnu Wizz Air v Itálii. Dříve společnost otevřela své báze na letištích Miláno-Malpensa, Catanii, Palermu, Bari, Neapoli a Římě-Fiumicino.

V současnosti Praha nemá pravidelné letecké spojení s letištěm Marco Polo v Benátkách. Nízkonákladová aerolinie Ryanair létá z Prahy na letiště Treviso, které se nachází 40 kilometrů severně od Benátek.

Témata