Wizz Air otevře čtvrtou základnu v Itálii

04.03.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila otevření nové základny v Palermu. Od června letošního roku bude společnost v tomto jihoitalském městě bázovat dva letouny Airbus A321. Bude se jednat v pořadí již čtvrtou základnu v Itálii a celkově 42. základnu Wizz Air. Maďarský dopravce dosud otevřel základny na milánském letišti Malpensa, v Catanii a v Bari.

(ilustrační foto: Wizz Air)

Se zprovozněním nové základny otevře Wizz Air sedm nových linek z Palerma. Nově nabídne společnost cestujícím pravidelné lety z Palerma do Basileje (2x týdně), Boloně (denně), Londýna-Lutonu (3x týdně), Pisy (denně), Turína (4x týdně), Trevisa (5x týdně) a Verony (3x týdně). Roční kapacita těchto nových linek je jeden milion cestujících.

Pro Wizz Air se stává italský trh stále více důležitý. Důkazem je i to, že ze sedmi oznámených linek jsou čtyři vnitrostátní. Na tiskové konferenci zástupci aerolinie uvedly, že neplánují otevření na římské letiště Fiumicino, které svými cenami neodpovídá nízkonákladovému modelu společnosti.

Ceny letenek na nové linky v nejnižším tarifu Basic, který zahrnuje cestu pouze s malým příručním zavazadlem, začínají na 9,99 eurech.

Témata