Wizz Air otevře třetí základnu v Itálii a další vnitrostátní linky

24.10.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila další expanzi v Itálii, na kterou se v posledních měsících zaměřila. Společnost otevře v prosinci novou základnu v Bari, které je centrem regionu Apulie. Na místním letišti bude bázovat zatím jeden Airbus A321. Po milánském letišti Malpensa a Catanii se bude jednat již o třetí základnu Wizz Air v Itálii.

Letoun Wizz Air přistává na mezinárodním letišti v Bari (foto: Albinfo/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Z nové základny v Bari otevře Wizz Air tři nové vnitrostátní linky do Boloně (od 17. prosince, denně), Turína (od 18. prosince, 4x týdně) a Verony (od 17. prosince, 3x týdně). Tyto tři nové spoje doplní 16 linek, které společnost již z Bari létala dříve. V rámci rozšíření letů dojde rovněž k navýšení frekvence na lince Bari – Miláno-Malpensa ze současných sedmi na jedenáct letů týdně.

Dále Wizz Air oznámil rozšíření svých letů z milánské Malpensy o další tři nové linky. Nově bude létat z tohoto letiště do Brindisi (od 10. prosince, denně), Neapole (od 17. prosince, 11x týdně) a Lamezia Terme (od 15. prosince, denně). Brindisi se stane zcela novým cílem v síti Wizz Air. Dalším novým vnitrostátním spojem v Itálii se stane linka Catanie – Verona (od 17. prosince, 5x týdně).

Wizz Air - Airbus A321 (foto: Marvin Mutz/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Společnost uvedla, že ceny letenek na nové vnitroitalské linky začínají na necelých 5 eurech. Wizz Air rovněž informoval, že nabídne 10000 letenek na vybrané vnitrostátní linky v Itálii za cenu 1 eura. Za tuto konečnou cenu může cestující jednosměrně letět s malým příručním zavazadlem (do rozměru 40x30x20 cm). Tato cenová nabídka je dostupná pouze na webových stránkách Wizz Air a mobilní aplikace společnosti.

Nové vnitrostátní linky Wizz Air v Itálii (zdroj: Wizz Air)

Témata