Play bude létat na letiště Stewart International u New Yorku

02.02.2022 - EvropaIslandská nízkonákladová aerolinie Play oznámila otevření další destinace v USA. Od 9. června 2022 bude létat na letiště Stewart International ležící nedaleko New Yorku. Nová linka bude provozována denně letounem Airbus A321neo. Letiště je v pořadí třetí destinací Play v USA, společnost dříve oznámila zahájení letů do Bostonu a Washingtonu.

„Toto rozhodnutí nám umožňuje nabízet nejnižší ceny letů mezi New Yorkem a Evropou, protože jako první letecká společnost provozující mezinárodní lety z tohoto letiště jsme získaly výhodné podmínky,“ uvedl Birgir Jónsson, ředitel společnosti Play.

Play - Airbus A321neo (foto: Play)

Letiště Stewart International leží přibližně 100 kilometrů severně od Manhattanu u města Newburgh. Přestože se letiště nachází dále než JFK, tak podle Play by měla doba potřebná k cestě do centra města od přistání letadla srovnatelná s JFK. Stewart International totiž těží jako menší letiště z kratších čekacích dob pasové a celní kontroly a vydání zavazadel. Podle Play lze z letiště vyjít 30 minut po příletu. S využitím autobusové linky se lze dostat na Manhattan zhruba za dvě hodiny od příletu.

Play plánuje v letní sezóně létat do 25 destinací v Evropě a USA. Společnost chce přejít se spuštěním letů do USA na model transferových letů s přestupem na Islandu. Potěšitelné je, že jednou z nových destinací bude od 5. května 2022 také Praha. Play na svém webu nabízí také letenky z Prahy na Stewart International s přestupem na letišti v Keflavíku. Zpáteční letenky jsou v letních měsících k dispozici za částku okolo 12800 korun. Nevýhodou je však dlouhý čas přestupu na Islandu, ve směru do New Yorku je to až patnáct a půl hodin.

V minulosti provozovala transatlantické lety na Stewart International nízkonákladová společnost Norwegian. Ta na toto letiště létala pravidelné linky z Dublinu, Shannonu, Belfastu, Edinburghu a Bergenu. S ukončením dálkových letů Norwegian v roce 2020 letiště o tato spojení do Evropy přišlo.

Play nemusí být v letní sezóně jedinou aerolinií provozující mezinárodní lety na Stewart International. Ve své žádosti u amerického ministerstva dopravy uvedla norská společnost Norse Atlantic Airways jako jednu z destinací, kam plánuje létat toto letiště. Nový dopravce již získal od amerických úřadů všechna potřebná povolení k provozování letů do USA z Norska a zemí EU.

Témata