Islandský low-cost Play začne létat do Kanady

11.01.2023 - EvropaNízkonákladová aerolinie Play zahájí v létě příštího roku pravidelné lety do města Hamilton, které leží přibližně 60 kilometrů jihozápadně od Toronta. Lety do Hamiltonu nabízí Play ve svém rezervačním systému jako lety do Toronta. Jedná se o první destinaci společnosti v Kanadě a v pořadí pátou v Severní Americe. Podle Play je přidání kanadského Hamiltonu do nabídky přirozeným krokem, poněvadž dosavadní úspěch severoamerických destinací předčil očekávání.

Play - Airbus A320neo (foto: Play)

Linka Keflavík - Hamilton bude zahájena 22. června 2023 a bude provozována denně letouny A320neo Family. Dvakrát týdně půjde letět do Hamiltonu s Play také z Prahy s přestupem na Islandu. Návaznost letů však není ideální: při letu do Kanady by cestující na letišti v Keflavíku čekali 14 hodin 40 minut, v opačném směru pak 10 hodin 40 minut. Cena zpáteční letenky z Prahy do Hamiltonu začíná na 8275 korunách. Za tuto cenu lze rezervovat letenky mimo červenec a srpen, v ceně není zahrnuta přeprava zapsaných zavazadel.

Pro letiště John C. Munro Hamilton International znamená příchod Play, že bude mít opět dálkovou linku. Před vypuknutím pandemie létala na letiště z irského Dublinu nízkonákladová společnost Norwegian.

Společnost Play počítá s tím, že v příštím roce bude létat téměř do 40 destinací v Evropě a Severní Americe. To má být výrazný nárůst oproti 25 cílům obsluhovaným v roce 2022.

Plánované linky Play do Severní Ameriky v letní sezóně 2023 (grafika: Airways.cz)

Témata