Play přidá další destinaci v USA, s A321neo bude létat do Washingtonu

23.08.2022 - EvropaIslandská nízkonákladová aerolinie Play dnes oznámila, že v příštím roce rozšíří své lety přes Atlantik o novou destinaci ve Spojených státech. Od 26. dubna bude společnost létat z letiště Keflavík do Washingtonu. Americké hlavní město bude v pořadí čtvrtým cílem Play v Severní Americe. Nová linka bude provozována denně letounem Airbus A321neo pro 192 cestujících.

Památník Thomase Jeffersona ve Washingtonu (foto: ID 12019/Pixabay)

Cestující si mohou lety do Washingtonu rezervovat také z evropských měst, do kterých Play létá. V případě Prahy jsou v nabídce lety dvakrát týdně. Bohužel v obou směrech není na letišti v Keflavíku ideální návaznost. Při cestě do USA musí cestující čekat na Islandu 15 hodin, při cestě zpět pak 10 hodin.

Spolu s oznámením nové destinace spustil Play prodej letenek za zaváděcí ceny. Při odletu z Kodaně, Dublinu a Paříže jsou k dispozici letenky za ceny od 149 eur (3675 korun), z Berlína pak za 169 eur (4170 korun). Z Prahy stojí jednosměrné letenky do Washingtonu od 4942 korun. Jedná se o cenu v jednom směru při rezervaci zpáteční cesty v nejnižším tarifu v období mezi dubnem a červnem 2023, která nezahrnuje přepravu zapsaných zavazadel.

(ilustrační foto: Play)

Společnost Play tento týden dále informovala, že předpokládá, že v letošním roce přepraví okolo 800 tisíc cestujících. Obrat by se měl za celý rok pohybovat mezi 150-160 miliony dolary. Od července spustila aerolinie na letišti v Keflavíku hub, kdy cestující mohou přestupovat z evropských linek na lety do USA. Společnost hlásí silný růst rezervací a vytížení svých letadel, což souvisí právě se spuštěním hubu. Management předpokládá, že koncem letošního roku bude Play v provozním zisku.

Témata