Play si nakonec nepronajme Airbus A321LR, linka do Orlanda nebude

31.05.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Play informovala, že upravila své plány týkající se flotily pro letošní letní sezónu. Původně islandský dopravce si plánoval pronajmout také jeden letoun Airbus A321LR. Kvůli vysokým cenám leteckého paliva se manažeři Play rozhodli tento letoun nakonec nepronajmout a místo něj zajistit další Airbus A320neo za výhodných podmínek. V letní sezóně se tak bude flotila Play skládat ze tří letadel Airbus A320neo a tří A321neo.

(ilustrační foto: Play)

S původně plánovaným Airbusem A321LR chtěla společnost létat na nové lince z Keflavíku do Orlanda na Floridě, která měla být provozována od 30. září 2022 třikrát týdně. Kvůli rozhodnutí nepronajmout si A321LR nebude linka do Orlanda zahájena.

Společnost Play informovala rovněž o výsledcích za první čtvrtletí letošního roku. V něm hospodařila se ztrátou 13,3 milionů dolarů, přičemž záporný výsledek byl očekáván. Za první tři měsíce roku přepravila okolo 60 tisíc cestujících. Za duben hlásí aerolinie obsazenost letadel 72,4 % a výrazný nárůst rezervací.

Témata