Islandský low-cost Play zahájil lety do USA

24.04.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Play tento týden dosáhla důležitého milníku, když ve středu 20. dubna otevřela svou první linku do Spojených státu. Lety z Keflavíku na letiště Baltimore/Washington jsou provozovány denně letounem Airbus A321neo.

Zahájení pravidelných letů Play do Baltimore/Washingtonu (foto: Play)

„Transatlantické lety budou hlavním těžištěm v činnosti společnosti Play a byl to velký projekt zahájit spojení s novým kontinentem,“ uvedl Birgir Jónsson, ředitel Play. Vizí společnosti je propojit evropská města s těmi americkým prostřednictvím hubu na letišti v Keflavíku.

V květnu plánuje společnost Play zahájit pravidelné lety do Bostonu. Od června pak chce létat na letiště Stewart International ležící severně od New Yorku. Obě destinace budou rovněž provozovány denně. Od konce září pak Play ještě létat třikrát týdně do Orlanda na Floridě.

Do všech cílů v USA prodává Play také letenky z Prahy, kam začne pravidelně létat již od 5. května. Jednosměrně letenky s přestupem na Islandu aktuálně začínají na necelých 4500 korunách.

Společnost Play zahájila provoz v červnu loňského roku prvním letem na lince z Keflavíku na londýnské letiště Stansted. V současnosti společnost létá z Islandu do deset měst. V průběhu letní sezóny má počet destinací vzrůst až na 26 destinací. Flotila se nyní skládá ze dvou Airbusů A320neo a tří A321neo. V průběhu května má Play převzít svůj první A321LR.

Témata