Islandský low-cost Play oznámil první destinace v USA

16.12.2021 - EvropaNízkonákladová společnost Play dnes oznámila termín zahájení transatlantických letů a první destinace v USA. Od 20. dubna 2022 bude islandský dopravce létat z Reykjavíku do Baltimore. Druhá linka pak spojí od 11. května Reykjavík s Bostonem. Společnost uvedla, že začátkem příštího roku ještě zveřejní třetí destinaci v Severní Americe. Play již dříve získal potřebná povolení od amerického ministerstva dopravy a FAA pro zahájení pravidelných letů do USA.

Obě linky budou provozovány novými letouny Airbus A320neo a A321neo. „Cestovatelé po celém světě touží po nových destinacích a nedávné údaje ukazují, že téměř dvě třetiny Američanů plánují svou příští dovolenou, přičemž zahraniční cíle jsou v popředí jejich zájmu,“ uvedl Birgir Jónsson, šéf společnosti Play.

Play - Airbus A321neo (foto: Play)

Play oznámil, že dnes zahájil prodej letenek do obou prvních destinací v USA. Přestože se Play prezentuje jako low-cost dopravce bude prodávat letenky do USA také z vybraných jedenácti evropských destinací s přestupem na letišti Keflavík v Reykjavíku. Jedná se o Berlín, Brusel, Dublin, Göteborg, Kodaň, Londýn-Stansted, Paříž-CDG, Stavanger, Stuttgart a Trondheim.

Play informoval o zavádějícím tarifu z evropských měst do USA, kdy jednosměrná letenka začíná na 109 dolarech. Tento tarif platí v případě, že si cestující rezervuje zpáteční letenku. Nabídka letenek za zaváděcí cenu je platná do 24. prosince 2021.

Rezervační systém na webu Play umožňuje rezervaci letenek do USA také z Prahy. Návaznost v Reykjavíku u linek do Baltimoru a Bostonu není ideální, čas přestupu je přes patnáct hodin. Ceny jednosměrných letenek z Prahy jsou k dispozici od 188 eur.

Témata