Nízkonákladová aerolinie Play zahájila lety mezi Prahou a Islandem

06.05.2022 - Česká republikaIslandská letecká společnost Play zahájila ve čtvrtek lety na své nové lince z Keflavíku do Prahy. Na zahajovací let byl nasazen Airbus A320neo registrace TF-PPB. Nové spojení mezi Prahou a Islandem bude provozováno dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v neděli. Odlety z Prahy jsou v tyto dny ve 21:55, v opačném směru z Keflavíku v 15:00. Dopravce linku plánuje linku jako sezónní, poslední let je v prodeji na 23. října 2022.

Přivítání prvního letu Play na pažském letišti vodní slavobránou (foto: Daniel Šturc)

Novou linku Play lze využít k letům na Island nebo dále přes Atlantik do USA. Společnost totiž koncem dubna zahájila lety do Baltimore/Washingtonu, své první destinace ve Spojených státech. V průběhu května bude otevřena linka do Bostonu a od června chce společnost létat na letiště Stewart International ležící severně od New Yorku. Od konce září pak ještě přibude Orlando na Floridě.

Airbus A320neo společnosti Play (foto: Daniel Šturc)

Zpáteční letenky z Prahy do Keflavíku jsou k dispozici od 4950 korun. Zpáteční letenky do Baltimore/Washingtonu lze pořídit 9640 korun. Nevýhodou je však poměrně dlouhý přestup na letišti v Keflavíku, při cestě do USA 14 hodin 55 minut, při cestě zpět 10 hodin. Podobně dlouhé přestupy mají i další plánované linky Play do měst v USA. Pro cestující z Prahy tak zatím nejsou lety Play do USA časově a cenově příliš atraktivní.

(foto: Daniel Šturc)

(foto: Daniel Šturc)

Témata