Gulf Air zahájí lety do Mnichova, Milána a na Mykonos

08.11.2019 - Asie & AustrálieBahrajnská letecká společnost Gulf Air oznámila na londýnském cestovním veletrhu World Travel Market 2019, že v příštím roce rozšíří svou síť o tři nové destinace.

Gulf Air - Airbus A320neo (foto: Gulf Air)

Začátkem července 2020 zahájí společnost sezónní lety z Manamy do Mnichova. Linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli letounem Airbus A321neo. S provozem linky do bavorské metropole aerolinie počítá do 14. září 2020.

Druhou novinkou bude od 1. července 2020 severoitalské Miláno, kam Gulf Air obnoví lety po osmileté přestávce. Linka bude operována denně rovněž A321neo.

Třetí novou destinací je řecký Mykonos. Sezónní linka na tento ostrov v Egejském moři bude provozována od 2. července do 15. září 2020. Obliba Mykonosu od 90. let roste mezi celebritami a bohatší klientelou. Gulf Air nebude prvním dopravcem z Perského zálivu, který bude na tento ostrov létat. V loňském roce začal na Mykonos létat Qatar Airways.

Gulf Air - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Gulf Air)

Gulf Air v loňském roce odstartoval v rámci své pětileté strategie proces obnovy flotily, rozvoje linek, zavádění inovací a zaměření se více na potřeby cestujících. Společnost vloni představila nové livery a do flotily zařadila první Airbus A320neo a Boeing 787-9. Společnost provozuje již sedm Dreamlinerů a dalších devět má objednáno.

V příštím roce má Gulf Air začít provozovat také typy Airbus A220-100, A321neo a A321LR. Spolu s navyšováním počtu letadel má dojít k dalšímu rozšiřování linek a posilování hubu v Bahrajnu. V příštím roce pak chtějí Gulf Air rovněž zahájit dálkové lety do USA.

Témata