Gulf Air ještě v září začne létat do Tel Avivu

14.09.2021 - Asie & AustrálieNárodní letecká společnost Bahrajnu oznámila zahájení pravidelných letů do Izraele. Od 30. září budou Gulf Air létat mezi Bahrajnem a Tel Avivem dvakrát týdně s Airbusy A320neo. Tyto letouny jou provozovány ve velkorysém uspořádání pro 136 cestujících, přičemž 16 sedadel je v business class.

(foto: Gulf Air)

Otevření linky navazuje na loňské dohody o navázání diplomatických styků mezi Izraelem a Bahrajnem. Součástí podepsaných dohod mezi oběma zeměmi byla rovněž smlouva o civilní letecké dopravě. Šéf Gulf Air Waleed Al Alawi označil novou linku do Tel Avivu za historickou.

Po podpisu těchto dohod podepsaly společnosti Gulf Air a El Al Israel Airlines vloni v prosinci memorandum o spolupráci. Oba dopravci v memorandu předpokládají spolupráci v code-sharingu, věrnostních programů, údržby letadel a v dalších oblastech.

Při podpisu memoranda se předpokládalo, že Gulf Air zahájí lety do Tel Avivu již v lednu 2021. Otevření linky do Izraele se tak zpozdilo oproti původním plánům o devět měsíců.

Štítky