Mykonos se stal další destinací Qatar Airways

02.06.2018 - Asie & AustrálieVe středu 30. května uskutečnily Qatar Airways inaugurační let na nové lince z Dohy na řecký ostrov Mykonos. Nové spojení bude provozováno jako sezónní čtyřikrát týdně až do konce září. Na lince bude létat Airbus A320 v konfiguraci pro 144 cestujících. Mykonos se stal po Athénách a Soluni třetí destinací Qatar Airways v Řecku.


Přistání inauguračního letu na ostrově Mykonos (foto: Qatar Airways)

Mykonos je jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů díky svým plážím a nočnímu životu. Od 90. let roste obliba tohoto ostrova mezi celebritami a bohatší klientelou. Qatar Airways jsou prvním dopravcem z oblasti Perského zálivu, která nabízí pravidelné lety na Mykonos. Dá se očekávat, že díky síti Qatar Airways využijí novou linku na Mykonos turisté zejména z asijských zemí.


Slavnostní přivítání linky Qatar Airways na letišti Mykonos (foto: Qatar Airways)

Qatar Airways v nejbližších týdnech bude dále pokračovat v rozšiřování své sítě destinací. 12. června společnost zahájí lety do Bodrumu a o den později do Antalye. Od 13. června bude Qatar Airways rovněž létat do španělské Malagy, přičemž na tuto linku nasadí Boeing 787 Dreamliner.


(foto: Qatar Airways)

Témata